Mohelnická regata

Září 8th, 2016 | Posted by Luboš Mikula in České závody

 

Moravičanské jezero, vzniklé těžbou štěrkopísku, je významnou ornitologickou přírodní rezervací. Je výrazné svou průzračnou vodou vhodnou nejen ke koupání, ale také pro jachting.

TJ. SokolMohelnice pořádala ve dnech 30. – 31. 7. 2016 závody příznivců jachtingu s názvem „MOHELNICKÁ REGATA“. Závodilo se v lodních třídách OPTIMIST – 17 lodí, EVROPA – 17 lodí a dvě lodě třídy FINN.

Své zastoupení měl i Hlučínský YACHT CLUB JEZERO HLUČÍN a to: tři lodě ve třídě OPTIMIST pod vedením mladých závodnic Elišky Fanfrlové, Táňi Bělunkové a Adélky Rabasové, pro které to byl zcela první jachtařský závod a jednu loď třídy EVROPA se zkušenou závodnicí Vendy Škračkovou.

Počasí bylo slunečné a první rozjížďky dopadly dobře pro všechny naše závodnice. Další tzv. dálkový závod, kdy závodníci proplouvali mezi dvěma Moravičanskými jezery, byl opět úspěšný.

Adélka, Táňa a Eliška se sice neumístily na prvních třech místech, avšak úspěchem byl pro ně samotný závod a doplutí do cíle, seznámení se s ostatními vrstevníky mladých jachtařů a prožití skvělého víkendu plné zábavy. Získaly tak nové pozitivní zkušenosti a těší se na další pořádaný závod „INTERPOHÁRU“ na Slezské Hartě.

Vendy Škračková se zkušeně umístila ve třídě Evropa na druhém místě. Gratulujeme.

DSCF5581
« 1 z 24 »

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.