Interpohár 2016

Září 1st, 2016 | Posted by Luboš Mikula in České závody

Dne 5. – 7. 8. 2016 pořádal Jachting TJ Palkovice INTERPOHÁR 2016 na vodní nádrži Slezská Harta v lodních třídách OPTIMIST, EVROPA, LASER 4,7 a LASER RADIAL.

Po uvítacím ceremoniálu a seznámení se s pravidly závodu posádky vyjely na vodu. Bylo vypsáno deset rozjížděk ve třech dnech závodu, vzhledem k nestabilnímu počasí byly odjety pouze čtyři.

Závodu se účastnily i členky našeho klubu YACHT CLUB JEZERO HLUČÍN a to ve všech lodních třídách. Za třídu OPTIMIST závodily Maruška Šušková, Eliška Fanfrlová, Adélka Rabasová a Táňa Bělunková, na LASERU Julie Šušková a na lodní třídě EVROPA Vendy Škračková.

Na ranní briefing s Vendy Škračkovou přijel také Ivan Kantorík, který přispěl nejen svými zkušenostmi, ale také pozitivní náladou v týmu.

Páteční tři rozjížďky byly náročné především pro naše mladé závodnice vzhledem k silnému větru místy o síle 9 m/s. V sobotu se odjela pouze jedna rozjížďka a v neděli se rozjížďky zrušily z důvodu slabého větru. Nedělní dopoledne vyplnil výlet na motorových člunech po vodní ploše Slezské Harty, naší nejmladší přehrady v České republice.

Maruška, Eliška, Táňa, Adélka a Julča tak nabraly další zkušenost ze závodů a osvojily si techniky jachtingu, které se doposud naučily za velkého přispění trenérů Martina Fanfrly, Ivana Kantoríka a Vendy Škračkové. Martin se taktéž postaral o technické zázemí celého týmu Hlučínské mládeže a přispěl tak nemalou mírou o další rozvoj nové generace jachtařů.

V lodní třídě EVROPA se umístila na krásném prvním místě Vendy Škračková, které tímto gratulujeme.

DSCF5801
DSCF5801
Aperture: 5Camera: FinePix S9600Iso: 80Orientation: 1
« 1 z 64 »

 

 

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.