FLEXIMONT Cup 15.9.2012

Září 18th, 2012 | Posted by vendy in Uncategorized

Dobrá nálada a skvělý vítr, to byl závod Yacht Clubu Jezera Hlučín!!!

Konečně nám fouklo a dlouho očekávaný závod našeho klubu se stal v sobotu 15.9.2012 skutečností. Od samého začátku nás provázela dobra nálada, která se neztrácela ani později během dne.

Původně plánovaný start v 11:15 se nekonal na čas, protože v tuto dobu byly některé lodě a jejich posádky stále ještě pevně nohama na zemi a ladili své stroje. Nakonec, když už vše co mělo plachtu, svištělo po hladině jezera, došlo v 11:50 k odstartování první rozjížďky. V dobré náladě bylo později také “větrné božstvo”, které vyslyšelo naše modlitby a seslalo na nás krásný stabilní vítr cca 4 – 6 m/s s nárazy okolo 8 – 10 m/s. Pravda je že při druhé rozjížďce totéž božstvo testovalo naší trpělivost, a vítr aby jachtař pohledal. No každý z nás si naštěstí svůj vánek našel a zkrácená rozjížďka se dojela v poměrně ležérním stylu i tempu. Celkově se díky dobrým podmínkám podařilo odjet pět rozjížděk a to v těchto třídách: Optimist, Evrope, Laser, Finn, Otevřená třída složená z lodí Pasja, Pirát, Hobby plachetnice a’la Pasja a jeden Fireball.
Pro otevřenou třídu byly nastaveny handicapy a to zejména pro Fireball jehož posádka by se jinak ukousala nudou při čekání na ostatní lodě z otevřené třídy. Fireball tak musel zvládnout dva okruhy za stejný čas. Na zadní vítr se kluci vytasili dokonce s balónem, což byl bonbónek nejen pro diváky, kteří celý závod sledovali ze břehu.
Nechyběly ani souboje u bojek, které byly doprovázeny burácejícím řevem těch, kdo si mysleli, že mají přednost a těch chudáků, kteří pod tlakem ustupovali ač ve skutčnosti měli přednost právě oni a i přesto se snažili najít skulinku pro ty řvouny … zkrátka fairplay šel v tomto závodě hluboko do morku kosti a pravidla mnohdy nahradila možná až přílišná slušnost a také pověstná gentlemanská zdvořilost.
Stejně jako u většiny jiných závodů ani zde nechyběla akrobacie na Laseru v podání legendární a nezpomenutelné Karin H., která bravůrně zvládla obrat s otěží za vestou a pro diváky předvedla chůzi po hladině. Myslíme si, že generálka na říjnové závody se povedla a my už se můžeme pouze těšit na ty z Vás, kteří se k nám na Cenu BorsodChem chystají!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.